12 mln Turków chciałoby pracować w Wielkiej Brytanii, jeżeli ich kraj wejdzie do Unii Europejskiej

16 proc. Turków wzięłoby pod uwagę przeprowadzkę do Wielkiej Brytanii, jeżeli ich kraj wszedłby do Unii Europejskiej – donosi dziennik Daily Express, który od dłuższego czasu lobbuje za Brexitem i straszy konsekwencjami pozostania w unijnych strukturach.

Dziś straszy Polakami, Rumunami i Bułgarami, których dzieci zajmują miejsca w brytyjskich szkołach oraz konsekwencjami akcesji Turcji do Unii Europejskiej.

Express donosił wczoraj o dużym sondażu, który przeprowadzono w Turcji i, z którego wynika, że po ewentualnej akcesji tego kraju do Unii Europejskiej 16 proc. Turków jest gotowych przeprowadzić się na Wyspy. Chodzi przede wszystkim o bezrobotnych oraz młodzież.

– To rodzi obawy o kolejną falę imigracji, która spowoduje bezprecedensowe obciążenie usług publicznych, a w nich NHS – pisze gazeta, która podkreśla, że premier David Cameron jeszcze do niedawna był największym adwokatem członkostwa tego kraju w Unii.

Przytacza też dane z raportu Vote Leave, który wylicza zagrożenia i podkreśla, że akcesja tego kraju do Unii Europejskiej spowodowałaby zwiększony napływ kryminalistów na Wyspy. – W Turcji jest 9 mln sztuk zarejestrowanej broni palnej, a wskaźnik morderstw jest cztery razy większy niż w Wielkiej Brytanii – pisze Express, który wylicza też wysokie tureckie bezrobocie, 80 milionową populację oraz 2 miliony studentów.

Zapomina tylko o jednym. O tym, że członkostwo Turcji w Unii Europejskiej o ile w ogóle jest możliwe, to jest bardzo odległą perspektywą.

W tym samym numerze „Express” opisuje też szkoły, w których 100 proc. uczniów stanowią dzieci imigrantów. Tekst został zilustrowany polskim paszportem, a pierwsze zdanie brzmi tak: „Szkoły odsyłają brytyjskie dzieci, żeby zająć się młodymi Polakami, których rodzice przeprowadzili się do Wielkiej Brytanii, by tutaj pracować.”

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA