12-letni Polak z Wysp w stanie krytycznym po napaści w szkole

12-letni uczeń trafił do szpitala wskutek brutalnej bójki, do jakiej doszło na szkolnym boisku. Lokalne media informują, że napadnięty chłopiec jest z pochodzenia Polakiem.

Do szokującego incydentu doszło przedwczoraj, we wczesnych godzinach popołudniowych w Blessed Hugh Faringdon Catholic School w Reading. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że 12-latek „został uderzony pięścią w głowę przez innego ucznia, po czym upadł twarzą na ziemię i stracił przytomność”.

Na miejsce wysłano helikopter pogotowia ratunkowego. Lekarze podjęli reanimację chłopca jeszcze na szkolnym boisku, po czym zadecydowali o przetransportowaniu go do John Radcliffe Hospital w Oxford. Nastolatek wciąż przebywa w placówce, lekarze oceniają jego stan jako krytyczny.

Jak informują lokalne media, ofiara napaści jest z pochodzenia Polakiem. Nie ujawniają jednak jego personaliów. Uczniowie placówki są w szoku i masowo publikują w mediach społecznościowych nagranie przedstawiające helikopter odlatujący z poszkodowanym w stronę szpitala.

W związku z incydentem aresztowano 11-letniego ucznia, który jest podejrzany o napaść i spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała. Chłopiec został przesłuchany i zwolniony za kaucją na okres do 9 czerwca b.r., kiedy podjęte zostaną dalsze decyzje w jego sprawie.

Tymczasem policja prosi o kontakt ewentualnych świadków bójki i wszystkie inne osoby, które mogą posiadać informacje ważne dla tej sprawy. „Pragniemy zapewnić lokalną społeczność, że podchodzimy do sprawy bardzo poważnie. Nasze śledztwo jest na wczesnym etapie, ale oferujemy wsparcie i pomoc każdemu, kto był świadkiem tego incydentu” – mówi detektyw insp. Nick Watts.

Kontakt z policją w tej sprawie jest możliwy pod numerem 101.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

DOBRA ZMIANA … TO KASZANA! ZRÓB DOBRĄ ZMIANĘ PO SWOJEMU! A NIE WEDŁUG WZORU PREZESA

Krok po kroku – Emigracja / Koszt £ 4.00 „Emigracja. Krok po kroku”, to gotowa instrukcja wyjazdu za granicę: przygotowanie do wylotu; lotnisko i taksówka; lista agencji pracy i pracodawców; wzór brytyjskiej aplikacji o pracę oraz cv; gdzie i jak szukać pokoju; najszybszy sposób – kontakty i telefony – na załatwienie niezbędnego ubezpieczenia, konta bankowego i przychodni oraz wszelkich formalności; a także lista najczęściej popełnianych błędów na podstawie życia codziennego na emigracji właśnie.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA