12-letni Polak z Wysp w stanie krytycznym po napaści w szkole

12-letni uczeń trafił do szpitala wskutek brutalnej bójki, do jakiej doszło na szkolnym boisku. Lokalne media informują, że napadnięty chłopiec jest z pochodzenia Polakiem.

Do szokującego incydentu doszło przedwczoraj, we wczesnych godzinach popołudniowych w Blessed Hugh Faringdon Catholic School w Reading. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że 12-latek „został uderzony pięścią w głowę przez innego ucznia, po czym upadł twarzą na ziemię i stracił przytomność”.

Na miejsce wysłano helikopter pogotowia ratunkowego. Lekarze podjęli reanimację chłopca jeszcze na szkolnym boisku, po czym zadecydowali o przetransportowaniu go do John Radcliffe Hospital w Oxford. Nastolatek wciąż przebywa w placówce, lekarze oceniają jego stan jako krytyczny.

Jak informują lokalne media, ofiara napaści jest z pochodzenia Polakiem. Nie ujawniają jednak jego personaliów. Uczniowie placówki są w szoku i masowo publikują w mediach społecznościowych nagranie przedstawiające helikopter odlatujący z poszkodowanym w stronę szpitala.

W związku z incydentem aresztowano 11-letniego ucznia, który jest podejrzany o napaść i spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała. Chłopiec został przesłuchany i zwolniony za kaucją na okres do 9 czerwca b.r., kiedy podjęte zostaną dalsze decyzje w jego sprawie.

Tymczasem policja prosi o kontakt ewentualnych świadków bójki i wszystkie inne osoby, które mogą posiadać informacje ważne dla tej sprawy. „Pragniemy zapewnić lokalną społeczność, że podchodzimy do sprawy bardzo poważnie. Nasze śledztwo jest na wczesnym etapie, ale oferujemy wsparcie i pomoc każdemu, kto był świadkiem tego incydentu” – mówi detektyw insp. Nick Watts.

Kontakt z policją w tej sprawie jest możliwy pod numerem 101.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

DOBRA ZMIANA … TO KASZANA! ZRÓB DOBRĄ ZMIANĘ PO SWOJEMU! A NIE WEDŁUG WZORU PREZESA

Krok po kroku – Emigracja / Koszt £ 4.00 „Emigracja. Krok po kroku”, to gotowa instrukcja wyjazdu za granicę: przygotowanie do wylotu; lotnisko i taksówka; lista agencji pracy i pracodawców; wzór brytyjskiej aplikacji o pracę oraz cv; gdzie i jak szukać pokoju; najszybszy sposób – kontakty i telefony – na załatwienie niezbędnego ubezpieczenia, konta bankowego i przychodni oraz wszelkich formalności; a także lista najczęściej popełnianych błędów na podstawie życia codziennego na emigracji właśnie.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA