10 najgroźniejszych polskich przestępców ukrywa się w Wielkiej Brytanii. Pomóż ich znaleźć!

Policja w Wielkiej Brytanii jest zaniepokojona liczbą przestępców z Polski, którzy ukrywają się na Wyspach. Według szacunków polskich przestępców może być nawet 3 tysiące. Niestety wielu z nich nie udało się jak do tej pory zatrzymać.

„W Zjednoczonym Królestwie przebywa mnóstwo przestępców, którzy uciekli przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Niektórzy z nich funkcjonują w zorganizowanych gangach zajmujących się wymuszaniem haraczu, przestępstwami finansowymi, handlem narkotyków, morderstwami czy kradzieżą. Nie ma wątpliwości, że spędzają oni sen z powiek Brytyjczykom” – skomentował Grzegorz Prusak z warszawskiej policji.

Według policyjnych statystyk w przeciągu ostatnich 5 lat policja w Londynie aresztowała 34 905 osób polskiego pochodzenia. Polacy byli podejrzani o m.in. 84 morderstw, 129 gwałtów, 866 napaści na tle seksualnym, 480 kradzieży, 2 094 włamań i prawie 7 500 innych przestępstw z użyciem przemocy.

Warszawska prokuratura po raz kolejny prosi Polonię o pomoc w rozpoznaniu i ujęciu uciekinierów. Na liście znalazł się m.in. szef mafii, gwałciciele, mordercy, handlarze narkotyków czy oszuści finansowi. Osoby, które rozpoznają polskich przestępców, proszone są o kontakt z najbliższym posterunkiem policji, bądź wiadomość poszukiwani@policja.gov.pl.

polscy przestępcy w Wielkiej Brytanii

10 najniebezpieczniejszych polskich przestępców:

1. Janusz Graf
2. Sebastian Banasiński
3. Grzegorz Wierzbicki
4. Krzysztof Ryba
5. Krystian Tomaszewski
6. Wojciech Łachtaj
7. Dariusz Hanusiak
8. Daniel Janeczek
9. Dariusz Głowacki
10. Janusz Flasza

Kilka dni temu informowaliśmy również o liczbie deportacji. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że do Polski tylko w 2015 roku, sprowadzono ponad tysiąc polskich obywateli podejrzanych o różnego rodzaju przestępstwa. Deportacje odbyły się głównie z Wielkiej Brytanii.

Wśród kilku milionów Polaków, którzy wyemigrowali z Polski do m.in. Wielkiej Brytanii, znaleźli się przestępcy, bandyci, gwałciciele jak i zwykli złodzieje, którzy ukrywają się bądź w dużych miastach licząc na anonimowość bądź w malutkich wsiach i miasteczkach. Na szczęście, w wyniku działań policji spora część z nich wróciła już do kraju. Niektórzy wrócili w wyniku deportacji w konwojach zbiorczych, a część rejsowymi samolotami. Kolejna część Polaków oczekuje na deportacje w odpowiednich ośrodkach.

Według statystyk największa część przestępców tymczasowe schronienie znalazła na Wyspach. Tymczasowe, bo ponad 600 przestępców zostało deportowanych właśnie z Wielkiej Brytanii. Kolejnymi krajami, z których deportowano Polaków są m.in. Holandia i Francja. Wśród przestępstw jakich się dopuścili są kradzieże, oszustwa, włamania ale także wykroczenia drogowe pod wpływem alkoholu.

OM | Open Magazyn.pl

Wyślij szybką wiadomość

2 + 6 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA