Obronił Polaka, sam został prawie zabity. Jest wyrok w sprawie

Sąd w Gloucester wydał wyrok w sprawie brutalnej napaści na 15-letniego Polaka oraz na 33-letniego Amo Singh’a, który bronił nastolatka.

Trzech sprawców czeka więzienie i resocjalizacja, reszta napastników uniknie kary.

Do napaści na tle rasistowskim do doszło w marcu br. 15-letni Polak został zaatakowany przez sześciu chłopaków oraz dwie dziewczyny. Katujących nastolatka sprawca zobaczył Amo Singh, właściciel pobliskiego sklepu, który wybiegł mu na pomoc.

Napastnicy skierowali wówczas swoją agresję w jego stronę, potrącając go samochodem oraz brutalnie bijąc kijami bejsbolowymi oraz łomem. Jak relacjonowała żona pobitego mężczyzny, sprawcy nie zaprzestali ataku nawet wtedy, gdy 33-latek leżał nieruchomo na ziemi. Właściciel sklepu odniósł poważne rany głowy, tułowia oraz złamania ręki.

Sąd w Gloucester wymierzył kary trzem sprawcom – 19-letni  Stephen Randlesome spędzi  32 miesiące w zakładzie poprawczym, 21-letni Benjamin Strange otrzymał dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz karę na 30 miesięcy pozbawiania wolności, a jego sześć lat starszy kolega,  Jonathana French-Bell trafi za kratki na 12 miesięcy więzienia.

Sąd uznał, że pozostali napastnicy nie brali udziału w czynnym ataku, dlatego unikną kary.

(at) | Goniec.com

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

OGŁOSZENIA

DODAJ OGŁOSZENIE ZA DARMO I BEZ REJESTRACJI!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.